Dobré zprávy

29. dubna 2008 v 20:11 | Houšky2 |  Povídky
Robert De Vincenzo, skvělý argentinský hráč golfu, jednou vyhrál turnaj, a když obdržel šek a usmál se na kamery, odešel do klubovny a chystal se k odchodu. O něco později šel sám ke svému vozu na parkovišti, když k němu přistoupila mladá žena. Poblahopřála mu k vítězství a pak mu řekla, že její dítě je vážně nemocné a blízké smrti. Nevěděla, jak má zaplatit doktora a výdaje nemocnici.
De Vincenza její příběh dojal, vyndal pero a přepsal svůj šek za vítězství na tuto ženu. "Ať se má vaše dítě také chvíli dobře," řekl, když jí vkládal šek do ruky.
Za týden obědval v klubu, když k jeho stolu přistoupil úředník ze Společnosti profesionálního golfu. "Obsluha parkoviště mi říkala, že jste se tam minulý týden po vyhraném turnaji sešel s mladou ženou." De Vincenzo souhlasně přikývl. "Nu," pokračoval úředník. "mám pro vás novinku. Ta žena je podvodnice. Žádné nemocné dítě nemá. Není dokonce ani vdaná. Prostě vás podvedla, příteli."
"Chcete tím říct, že jí žádné dítě neumírá?" zeptal se De Vincenzo.
"Přesně tak," odvětil úředník.
"To je ta nejlepší zpráva, jakou jsem za celý týden slyšel," zareagoval De Vincenzo.
(povídka z knížky: Slepičí polévka pro duši 3. porce, povídka:The Best of Bits & Pieces, knížka: Jack Canfield a Mark Victor Hansen, všechna autorská práva jsou jim vyhrazena)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama